Litewskie MSZ: solidaryzujemy się z Polską w związku z cyberatakami powiązanymi z Rosją

Litewskie MSZ: solidaryzujemy się z Polską w związku z cyberatakami powiązanymi z Rosją
fot. depositphotos.com
PAP / ml

"Cyberprzestrzeń nie jest placem zabaw, na którym nie obowiązują zasady i normy - takie szkodliwe działania, godzące w wartości demokratyczne, muszą mieć konsekwencje" - podało ministerstwo.

Litwa solidaryzuje się z Polską w związku z ostatnimi cyberatakami, ewidentnie powiązanymi z rosyjskimi podmiotami, sponsorowanymi przez państwo - przekazał w środę na Twitterze wydział komunikacji strategicznej litewskiego MSZ.

Szkodliwe działania

"Cyberprzestrzeń nie jest placem zabaw, na którym nie obowiązują zasady i normy - takie szkodliwe działania, godzące w wartości demokratyczne, muszą mieć konsekwencje" - zaznaczono w tweecie.

DEON.PL POLECA

Na środę w Brukseli zaplanowano posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej, najważniejszego organu decyzyjnego NATO, na którym ma zostać omówiona kwestia cyberataków na Polskę.

"W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli jest zainteresowanie sprawą cyberataków w Polsce. Ma to związek z szeregiem działań dezinformacyjnych i ataków cybernetycznych, prowadzonych prawdopodobnie przez Rosję, które zgłaszane były przez różne państwa Sojuszu w ostatnich miesiącach" - przekazało PAP źródło w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.

Oprócz sojuszników z NATO Polska poinformowała o szczegółach cyberataków również państwa UE, Komisję Europejską i Radę UE. Informacja została też przekazana ambasadorom USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.

W dokumencie, który widziała PAP, Polska informuje, że stała się celem nieustannej kampanii cyberataków skoncentrowanych na parlamentarzystach i władzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Litewskie MSZ: solidaryzujemy się z Polską w związku z cyberatakami powiązanymi z Rosją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.