LM: Anglicy w natarciu, Francuzi w odwrocie

Ireneusz Jeleń w pojedynku z obrońcą Milanu Gianlucą Zambrottą (fot. EPA/MATTEO BAZZI)
inf. wł./ŁK

W spotkaniach, inaugurujących rywalizację w grupach E-H piłkarskiej Ligi Mistrzów wysokie zwycięstwa odnieśli londyńczycy z Chelsea i Arsenalu. W minorowych nastrojach są kibice francuscy: porażki odniosły ekipy AJ Auxerre z Ireneuszem Jeleniem w składzie oraz Olympique Marsylia.

W Mediolanie zespół Auxerre toczył w pierwszej połowie wyrównany pojedynek z Milanem. Francuzi mogli wyjść na prowadzenie, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego w doskonałej sytuacji był Jeleń, ale stojącemu przed pustą bramką polskiemu napastnikowi nie podał piłki Langil, strzelając wysoko ponad poprzeczką. Po przerwie gospodarze osiągnęli zdecydowana przewagę, którą udokumentowali dwoma golami.

Korespondencyjny pojedynek na bramki toczyli piłkarze klubów londyńskich. Lepsi okazali się gracze Arsenalu, którzy zaaplikowali rywalom z Bragi pół tuzina goli. Gracze Chelsea strzelili pięć bramek w meczu wyjazdowym z Żyliną, ale jeden raz pokonali (a dokładniej dokonał tego Alex) własnego goalkeepera.

Grupa E:
Bayern Monachium - AS Roma 2:0 (0:0)

1:0 Muller (79'), 2:0 Klose (83')
CFR Cluj - FC Basel 2:1 (2:1)
1:0 Rada (9'), 2:0 Traore (12'), 2:1 Stocker (45'+3)

Grupa F:
Olympique Marsylia - Spartak Moskwa 0:1 (0:0)
0:1 Azpilicueta (81' - br. samobójcza)
MSK Żylina - Chelsea Londyn 1:4 (0:3)
0:1 Essien (13'), 0:2 Anelka (24'), 0:3 Anelka (28'), 0:4 Sturridge (48'), 1:4 Alex (55' - br. samobójcza)

Grupa G:
Real Madryt - Ajax Amsterdam 2:0 (1:0)
1:0 Higuain (31'), 2:0 Higuain (73')
AC Milan - AJ Auxerre 2:0 (0:0)
1:0 Ibrahimović (66'), 2:0 Ibrahimović (69')

Grupa H:
Szachtar Donieck - Partizan Belgrad 1:0 (0:0)
1:0 Srna (71')
FC Arsenal - Sporting Braga 6:0 (3:0)
1:0 Fabregas (9' - rzut karny), 2:0 Arshavin (30'), 3:0 Chamakh (34'), 4:0 Fabregas (53'), 5:0 Vela (69'), 6:0 Vela (84')