LM: Bayern Monachium pierwszym finalistą

Ivica Olić strzelając trzy bramki został bohaterem Monachium (EPA/GUILLAUME HORCAJUELO)
inf. wł. / PAP

Bayern Monachium awansował do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bawarczycy w rozegranym we wtorek meczu rewanżowym wygrali na wyjeździe z Olympique Lyon 3:0.

Gospodarze aby myśleć o awansie musieli zdobyć dwie bramki, nie tracąc żadnej. Świadomość wagi spotkania spętała graczom Olympique nogi. Już w 3. minucie spotkania fatalny błąd popełnił Brazylijczyk Cris, który stracił piłkę na rzecz Ivicy Olicia. Chorwacki napastnik wyłożył futbolówkę Thomasowi Müllerowi, ale ten fatalnie spudłował z 11. metrów.

Gospodarze atakowali, ale groźniejsze były akcji mistrza Niemiec. Wreszcie w 26. minucie meczu padła bramka dla Bayernu. Tym razem duet napastników gości zamienił się rolami - Müller wpadł z piłką w pole karne ściągając na siebie obrońców Lyonu, po czym podał na 11. metr do Olica, a ten pokonał Hugo Llorisa.

Już po chwili gospodarze mogli wyrównać, ale z 6. metrów do bramki nie trafił Michel Bastos. Mimo okazji dla obu drużyn, więcej bramek do przerwy nie padło.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze, ale na strzał Bafétimbi Gomisa szybko odpowiedzieli Bastian Schweinsteiger i Arjen Robben. W 59. minucie losy meczu w praktyce zostały rozstrzygnęte, a Bawarczykom z pomocą przyszedł Cris, który tego spotkania miło wspominac nie będzie. Brazylijski obrońca najpierw otrzymał kartkę za faul na Oliciu, a po chwili po raz drugi obejrzał żółty kartonik za ostentacyjne bicie brawa sędziemu.

W 67. minucie grających w osłabieniu gospodarzy po raz drugi skrzywdził Olić, dopełniając formalności po doskonałym podaniu Hamita Altintopa. Chorwat zaliczył hat-tricka uderzeniem głową zdobywając w 78. minucie trzecią bramkę.

Bayern awansował do finału w pełni zasłużenie. Rywala pozna w środowy wieczór, po zakończeniu meczu FC Barcelona - Inter Mediolan.

Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:3 (0:1)

0:1 Olić (26'), 0:2 Olić (67') 0:3 Olić (78')