LM: Inter i CSKA zagrają w ćwierćfinale

Samuel Eto'o (z lewej strony) był we wtorek bohaterem Interu Mediolan (fot. PAP/EPA/GERRY PENNY)
inf.wł. PR

Chelsea przegrała na własnym stadionie z Interem 0:1 i odpadła z dalszej rywalizacji w LM. Los zespołu z Anglii podzieliła także hiszpańska Sevilla, która uległa drużynie CSKA Moskwa 1:2.

Powrót Mourinho na Stamford Bridge dodawał pikanterii pojedynkowi Chelsea Londyn z Interem Mediolan. Portugalski trener Interu, kiedyś trener Chelsea, powtarzał, iż na tym stadionie nie zwykł przegrywać. I nie przegrał.

W pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie między jednym a drugim polem karnym, dalej zapędzać nie pozwalali się obrońcy. Oba zespoły próbowały strzałów z dystansu, lecz wszelkie próby były nieudane. Uderzenia Drogby, Maloudy czy Anelki blokowali w ostatniej chwili defensorzy Interu, z kolei po fantastycznym dośrodkowaniu zaskoczony Eto’o główką posłał piłkę obok bramki gospodarzy. Końcówka pierwszej części gry należała zdecydowanie do Chelsea. Druga połowa, ku zaskoczeniu, do Interu.

Po przerwie londyńczycy nadal próbowali nadrobić straty z Mediolanu (w pierwszym spotkaniu Inter wygrał u siebie 2:1), ale wraz z upływającymi minutami coraz śmielej poczynali sobie goście. I dopięli swego. W 78 minucie wspaniałe podanie ze środka boiska dostał Eto’o przebiegł kilkanaście metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Turnbulla.

Chelsea kończyła mecz w „10”, bowiem w 87 minucie czerwoną kartkę otrzymał Drogba.

Chelsea Londyn – Inter Mediolan 0:1 (0:0)
0:1 Eto’o (78’)

W drugim wtorkowym meczu Sevilla przegrała z CSKA Moskwa i rosyjski zespół awansował do ćwierćfinałów LM.

FC Sevilla – CSKA Moskwa 1:2 (1:1)
0:1 Necid (39’), 1:1 Perotti (41’), 1:2 Honda (55’)