LM: Jastrzębski Węgiel wygrał z Olympiakosem

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w piątej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów Olympiakos Pireus 3-0 (23, 20, 22). Było to dopiero drugie zwycięstwo jastrzębian w rozgrywkach, ale pozwoliło ono polskiemu zespołowi zachować szanse na awans do kolejnej rundy.

Gospodarze wiedzieli, że tylko wysokie zwycięstwo (3-0 lub 3-1) z Olympiakosem przedłuży nadzieje na awans do kolejnej fazy LM. Przystąpili do spotkania bardzo skoncentrowani. Pierwszy set był niezwykle emocjonujący. Skończył się szczęśliwie dla jastrzębian, którzy wygrali do 15.

W drugim szybko wypracowali sobie oni kilkupunktową przewagę i kontrolowali grę. Ich wygrana w tej partii ani przez moment nie była zagrożona.

Wielkie emocje wróciły w secie trzecim. Przy stanie 9-7 polski zespół nagle oddał iniacjatywę. Ekipa z Grecji natychmiast to wykorzystała i zdobyła dwupunktową przewagę. Końcówka należała jednak do Jastrzębskiego Węgla. Po ataku Mitji Gaspariniego gospodarze ponownie objęli prowadzenie (20-19). Decydujący o losach partii był błąd Dimitrisa Djuricia. Zawodnik Olympiakosu zaatakował w aut, co pozwoliło polskiej ekipie odskoczyć na dwa punkty (24-22). Po chwili świetnie zagrał Gasparini i jastrzębianie mogli cieszyć się z drugiej wygranej w tej edycji LM.