LM: Jeden set z najlepszą drużyną świata

W rewanżowym meczu 2. rundy play off Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali u siebie z włoskim zespołem Trentino BetClic 1:3 (18:25, 28:26, 21:25, 18:25). Goście awansowali do turnieju Final Four, który 10-11 kwietnia odbędzie się w Łodzi.

W Rzeszowie nie było niespodzianki. Losy awansu do Final Four rozstrzygnęły się już po pierwszym secie, bez problemu wygranym przez zespół gości 25:18 (pierwszy mecz wygrał BetClic 3:0). Siatkarze Asseco wyrównaną rywalizacje z utytułowanymi rywalami toczyli tylko w drugim i przez połowę trzeciego seta. Przez resztę spotkania dominował włoski zespół.

Trentino BetClic w Lidze Mistrzów broni trofeum. W ekipie aktualnego lidera Serie A grają reprezentanci Włoch, Bułgarii i Brazylii, m.in. Matej Kazijski czy Leandro Vissotto. Drugim rozgrywającym jest Łukasz Żygadło.