LM: Jedno zwycięstwo, dwie porażki

inf.wł/PR

Z trzech wystepujących w koszykarskiej Eurolidze Kobiet polskich zespołów w środę w 6 kolejce spotkań wygrała tylko Wisła Can Pack Kraków, która pokonała USO Mondeville 65:47 (26:12, 10:14, 11:10, 18:11).

Szalejąca w Krakowie snieżyca sprawiła, że koszykarki Mondeville miały kłopoty z dotarciem do hali i mecz rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem. Dla Wisły nie miało to żadnego znaczenia - krakowianki chciały zrewanżować się za porażkę w pierwszej kolejce i od początku konsekwentnie realizowaly ten cel.

W pierwszej kwarcie miejscowe zdobyły aż 26 punktów, tracąc zaledwie 12. Później spotkanie się wyrównało. Jednak miejscowe cały czas mialy bezpieczną przewagę i kontrolowały przebieg gry. Wygrały 65:47 i dzięki temu zwycięstwu awansowały na drugą pozycję w grupie A Euroligi.

Niestety, przegrały dwa pozostałe polskie zespoły. Lotos Gdynia uległ w Sopronie zespołowi MKB Euroleasing 76:88 (22:19, 15:22, 26:25, 13:22). Była to piąta porażka gdynianek.

Przegrała również ekipa KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Na własnym parkiecie gorzowianki musiały uznać wyższość drużyny Bourges Basket, ulegając 65:86 (17:15, 22:17, 13:26, 13:28). KSSSE ma na swoim koncie dwie wygrane i cztery porażki.