LM: Jest się czego uczyć, druga porażka Enionu

inf.wł./PR

Siatkarki zespołu Enion Energia Dąbrowa Górnicza przegrały w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń z turecką drużyną Vakif Gunes TTelekom Stambuł 0-3 (-12, -18, -16).

Zespół ze Stambułu złożony z reprezentantek Turcji, Holandii, Francji czy Chorwacji był faworytem wtorkowego meczu. Siatkarki ze Stambułu mówiły, ze przyjechały wygrać 3-0 i nie były to tylko przechwałki. Różnica umiejętności między zawodniczkami obu zespołów była ogromna. Dotyczyła ona m.in. przyjęcia zagrywki, które okazało się decydującym elementem spotkania.

Polki nie mogły sobie poradzić ze znakomitymi serwami Kingi Maculewicz czy Debby Stam. Po błędach w przyjęciu seryjnie traciły punkty. Nic dziwnego, że przegrywały łatwo. Jedynie w drugim secie dąbrowianki nawiązały walkę, ale tylko do drugiej przerwy technicznej.

Mecz trwał nieco ponad godzinę i zakończył się łatwym zwycięstwem przyjezdnych. Dla siatkarek z Dąbrowy Górniczej była to druga porażka w LM.