LM: Przegrana Milanu, remis w Walencji

Chori Dominguez (w środku) i Mehmet Topal (z prawej) w walce o piłkę z Raulem Gonzalezem w meczu Valencia - Schalke (fot. PAP/EPA/JUAN CARLOS CARDENAS)

W pierwszych spotkaniach 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Milan przegrał z Tottenhamem 0:1, a Valencia zremisowała z Schalke 1:1. Pozostałe mecze odbędą się w środę.

W pierwszej połowie spotkania w Mediolanie dominowali goście. Piłkarze Milanu z rzadka zapędzali się pod bramkę Gomesa. Tottenham atakował, lecz stworzył niewiele sytuacji bramkowych. W 18 minucie kontuzji doznał bramkarz gospodarzy Abbiati i na noszach opuścił boisko. Zastąpił go Amelia. Pracy nie miał jednak zbyt wiele, choć przy strzale van der Vaarta w 42 minucie pokazał duże umiejętności.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się znacznie. To Milan atakował. Trwał napór na bramkę Gomesa. Włoski zespół nie potrafił jednak stworzyć dobrych sytuacji. Najlepsze okazje miał Yepes, który jednak dwukrotnie w 50 i 60 minucie nie pokonał bramkarza gości.

Zemściło się to na 10 minut przed końcem spotkania. Rywale wyprowadzili kontrę. Przez pół boiska przebiegł z piłką Lennon, ograł Yepesa i podał do Croucha, a ten umieścił piłkę w siatce.

W 94 minucie mogło być 1:1. Ibrahimović trafił do sitki Tottenhamu, lecz wcześniej popchnął Dawsona i sędzia odgwizdał rzut wolny dla ekipy angielskiej.

Milan – Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)
0:1 Crouch (80’)

Zanim Soldado zdobył gola dla Valencii w pojedynku z Schalke to goście zmarnowali stuprocentową sytuację. W 9 minucie gospodarze założyli nieudaną pułapkę ofsajdową, lecz Huntelaar, mający idealną okazję zamiast uderzyć piłkę machnął się i było po szansie.

W 17 minucie wspomniany Soldado wykończył akcję Aduriza i Mathieu. Valencia prowadziła 1:0. W kolejnych minutach hiszpański zespół przeważał, lecz pierwsza część zakończyła się minimalnym prowadzeniem.

W 64 minucie spotkania wyrównał Raul, który strzałem po ziemi pokonał Guaiatę. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Schalke wywiozło cenny remis z Walencji.

Valencia – Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:0)
1:0 Soldado (17’), 1:1 Raul (64’)