LM: Wygrana Muszynianki, lekcja dla Zarzecza

Siatkarki Muszynianki w fantastycznym stylu w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń pokonały rosyjskie Zarzecze Odincowo 3-0 (20, 19, 22).

Po ubiegłotygodniowej wpadce w Rumunii z Metalem Galati, tym razem siatkarki z Muszyny zagrały bardzo dobre spotkanie. Pierwsze dwa sety należały zdecydowanie do Muszynianki. Doskonale spisywała się Marta Solipiwko w ataku oraz Sylwia Pycia, która była niesamowicie skuteczna zarówno w bloku jak i ataku. Momentami miejscowe prowadziły nawet 7-8 punktami.

Trzeci set zaczął się po myśli drużyny rosyjskiej. Zarzecze prowadziło 4-1, ale później wszystko wróciło do normy. Polki odrobiły straty i po drugiej przerwie technicznej wygrywały 17-14. Przeciwniczki zerwały się na chwilę do walki. Dwukrotnie doprowadziły do remisu (19-19, 21-21), ale w czwartek w Muszynie wygrać nie mogły. Polski zespół był po prostu lepszy. Ostatni set dla Muszynianki do 22 i pierwsze zwycięstwo w tegorocznej LM stało się faktem.