Lotos z CCC w finale Pucharu Polski koszykarek

Koszykarki Lotosu Gdynia i CCC Polkowice spotkają się w jutrzejszym finale Pucharu Polski. Po wyrównanym spotkaniu Lotos w ostatnich sekundach meczu pokonał Wisłę Can Pack Kraków. W pierwszym półfinale polkowiczanki nieoczekiwanie pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Turniej finałowy Pucharu Polski odbywa się w Gdyni.

Wiślaczki lepiej rozpoczęły półfinałowe spotkanie wygrywając pierwsza kwartę pięcioma punktami. Lotos odrobił straty w drugiej odsłonie, ale celna "trójka" Marty Fernandez w ostatnich sekundach pierwszej połowy sprawiła, że "Biała Gwiazda" schodziła na przerwę z trzema "oczkami" przewagi.

W trzeciej kwarcie Lotos zagrał zdecydowanie lepiej w obronie i przed ostatnią częścią gry prowadził 54:50. Wisła szybko odrobiła straty i ponownie objęła niewielkie prowadzenie. W ostatniej minucie po celnej "trójce" Erin Phillips Lotos wygrywał 68:67, ale piłkę miała Wisła. Niestety dla przyjezdnych Liron Cohen straciła piłkę w ataku i po chwili Marques Iziane Castro musiała faulować. Tanasha Wright wykorzystała tylko jeden wolny, ale rzut za trzy Cohen był niecelny.

Lotos Gdynia - Wisła Can Pack Kraków 69:67 (18:23, 20:18, 16:9, 15:17)

Wicemistrzynie Polski z Gorzowa Wielkopolskiego po raz pierwszy w tym sezonie zeszły pokonane w rozgrywkach krajowych. Do zwycięstwa CCC przyczyniła się doskonała gra Amishy Carter (19 pkt, 13 zbiórek) i Shannon Bobbitt (19 pkt, 8 asyst). Gorzowianki były bezradne wobec pomysłowych ataków polkowiczanek, które w trzeciej kwarcie wypracowały sobie bezpieczną przewagę.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 69:58 (17:17, 18:16, 25:13, 9:12)