Lubelskie: nie żyje 21-latek porażony prądem podczas pracy przy wycince gałęzi

Lubelskie: nie żyje 21-latek porażony prądem podczas pracy przy wycince gałęzi
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

21-latek, który pracował przy wycince gałęzi pod linią energetyczną, został porażony prądem w miejscowości Zaryte (Lubelskie). Młody mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja i inspekcja pracy.

Asp. sztab. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach powiedziała, że do zdarzenia doszło w czwartek we wsi Zaryte, w gminie Kłoczew.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pracownik firmy wykonującej prace przy oczyszczaniu terenu pod linią energetyczną, prowadził wycinkę gałęzi znajdujących się zbyt blisko linii energetycznej za pomocą piły spalinowej wysięgnikowej. 21-latek zahaczył piłą linię średniego napięcia, w wyniku czego został porażony prądem – opisała funkcjonariuszka.

Pomimo podjęcia akcji ratunkowej przez świadków, a następnie policjantów i załogę pogotowia, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Na skutek odniesionych obrażeń 21-latek poniósł śmierć na miejscu.

- O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – uzupełniła asp. sztab. Marchlak.

Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniać policjanci pod nadzorem prokuratury.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Lubelskie: nie żyje 21-latek porażony prądem podczas pracy przy wycince gałęzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.