Lubelskie: zmarł 68-latek zakażony koronawirusem

Lubelskie: zmarł 68-latek zakażony koronawirusem
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / ml

68-letni pacjent zakażony koronawirusem zmarł w szpitalu w Puławach (Lubelskie). To 10. w Lubelskiem zgon osoby zakażonej. Dotychczas w regionie odnotowano 224 zachorowania.

"Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 68-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent został przyjęty do szpitala z szeregiem chorób współistniejących" – poinformowała w sobotę w komunikacie prasowym rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas.

Zaznaczyła, że nie jest upoważniona do udzielania innych, szczegółowych informacji o zmarłym.

To w woj. lubelskim dziesiąty zgon osoby zakażonej.

DEON.PL POLECA

Rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała natomiast o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem wykrytym w woj. lubelskim. "Potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina" – podała Strzępka. Dodała, że kobieta ta jest w stanie dobrym i miała styczność z osobą zakażoną.

Wcześniej Strzępka informowała o wykryciu zakażenia u dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, które miały styczność z osobą zakażoną, obie są w stanie dobrym.

Dotychczas w Lubelskiem odnotowano zakażenia koronawirusem u 224 osób, z czego dziesięć osób zmarło.

Strzępka poinformowała też, że ostatniej doby hospitalizowano w Lubelskiem 29 osób z podejrzeniem koronawirusa. Poddanych kwarantannie było 9343 osoby, a objętych nadzorem epidemiologicznym – 1966 osób. Odnotowano w też 71 przypadków wyzdrowień.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lubelskie: zmarł 68-latek zakażony koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.