Łukasz Kubot odpadł już w pierwszej rundzie

Łukasz Kubot przegrał z Hiszpanem Nicolasem Almagro 7:6 (7-3), 2:6, 3:6 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP tenisistów na kortach ziemnych w Rzymie (z pulą nagród 2,75 mln euro). Spotkanie trwało aż dwie godziny i 25 minut.

Mecz był bardzo wyrównany. Jego początek należał do Polaka. Kubot przełamał rywala już w drugim gemie i później prowadził 4:1. Hiszpan zdołał jednak wyrównać, a o losach pierwszego seta zadecydował wygrany przez Kubota 7-3 tie-break.

W drugiej partii Almagro zdobył przewagę wygrywając szóstego gema - przy podaniu Kubota. To wyraźnie rozstroiło Polaka, który oddał mu również ósmą partię i przegrał seta 2:6. Trzeci set to już zdecydowanie lepsza gra Hiszpana - szybko ponownie przełamał Polaka i ostatecznie wygrał 6:3. W kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 11. Chorwatem Ivanem Ljubicicem.