Łyżwiarstwo szybkie - Polki bez medalu

(fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP / mm

Katarzyna Bachleda-Curuś została zdyskwalifikowana po wyścigu na 3000 m łyżwiarek szybkich w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Zwyciężyła Holenderka Irene Wuest, srebrny medal zdobyła Czeszka Martina Sablikova, a brązowy Rosjanka Olga Graf.

Wuest, która wywalczyła drugie złoto dla Holandii w olimpijskich zmaganiach panczenistów w Soczi, uzyskała czas 4.00,34. Sablikovą, najlepszą na tym dystansie cztery lata temu w Vancouver, wyprzedziła o 1,61, a Graf, która zdobyła pierwszy medal dla gospodarzy olimpiady, o 3,13.

Bachleda-Curuś osiągnęła rezultat 4.06,73, który dał jej siódmą pozycję. Długo na tym miejscu widniała w klasyfikacji, ale kwadrans po zakończeniu konkurencji przy jej nazwisku pojawiły się literki DQ, oznaczające dyskwalifikację. Polka została przesunięta na koniec stawki, ale nie została sklasyfikowana.

Natalia Czerwonka zajęła 16. miejsce - 4.13,26, a 18. była Luiza Złotkowska - 4.14,19.