Robert Lewandowski podjął decyzję ws. szczepienia na Covid-19

Robert Lewandowski podjął decyzję ws. szczepienia na Covid-19
(Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
6 miesięcy temu
PAP/dm

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski znalazł się wśród piłkarzy którzy otrzymali propozycję zaszczepienia się przeciw COVID-19. Wiemy jaką podjął decyzję.

Lewandowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nie udzielił konkretnej odpowiedzi w sprawie ewentualnego szczepienia, jednak dzień później - jak powiedział PAP rzecznik prasowy i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski - skorzystał po konsultacji z tej możliwości.

- Dziewiętnastu piłkarzy, w tym nasz kapitan, zostało dzisiaj zaszczepionych jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson. Pozostali nie wyrazili chęci. Przypomnę, że nie było takiego obowiązku. Kilku jednak uzyskało odporność. Mogę powiedzieć, że w tej grupie bez szczepionki jest tylko czterech piłkarzy, którzy nie przeszli koronawirusa i nie mają przeciwciał - dodał Kwiatkowski.

W Opalenicy, z wyjątkiem Grzegorza Krychowiaka, są już wszyscy podopieczni Paulo Sousy - czyli 25 zawodników oraz powołany tylko na zgrupowanie bramkarz Radosław Majecki.

- Grzegorz dołączy do nas do końca dnia. Jeżeli chodzi o zdrowie piłkarzy, to na ten moment nikt nie zgłasza kontuzji - powiedział team menedżer kadry.

O godz. 17. biało-czerwoni przeprowadzą trening na miejscowym boisku.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i na zakończenie - tydzień później - z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy, które rozpoczną się 11 czerwca, biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Robert Lewandowski podjął decyzję ws. szczepienia na Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.