ME: Anita Włodarczyk zaczęła od trzech jajek

ME: Anita Włodarczyk zaczęła od trzech jajek
Anita Włodarczyk w Barcelonie (fot. PAP/Janusz Kalinowski)
11 lat temu
PAP/PR

Anita Włodarczyk postanowiła nie zmieniać sposobu odżywiania przed mistrzostwami Europy w Barcelonie. O ile w treningach wprowadziła pewne korekty, które wymusiła dyskopatia, to dietę pozostawiła taką, jak przed rokiem, gdy została mistrzynią świata.

"Nie zmienia się tego, co jest dobre. Jedynie można ulepszać. Poniedziałek zaczęłam od trzech gotowanych jajek. W następnych dniach będę dodawała po jednym, aż do finałowego konkursu, w którym mam nadzieję wystąpić" - powiedziała w rozmowie z rekordzistka świata w rzucie młotem.

Przed ważnymi imprezami zazwyczaj kończy na czterech jajkach, ale przed finałem w Berlinie skusiła się na jeszcze jedno. "To piąte mi pomogło i przyczyniło się do rekordu świata" - wspomniała.

Na zebranie polskiej ekipy przyszła jako ostatnia, spóźniona kilkanaście minut, ale przypomniała, że ... ostatni będą pierwszymi. "Jakiś wariacki jest ten poniedziałek, ciągle w biegu. Śniadanie, trening, kąpiel, lekka odnowa, obiad, zebranie, konferencja prasowa, czas dla mediów, kolacja, otwarcie mistrzostw i chyba będzie północ jak wrócę do hotelu" - dodała.

Mimo napiętego harmonogramu, humor podopiecznej Krzysztofa Kaliszewskiego dopisywał. Jedyny niepokój wzbudziła informacja, jaką przywiózł po oficjalnym treningu ze Stadionu Olimpijskiego Szymon Ziółkowski, że koło jest zbyt śliskie. "Jeśli to prawda, to nie lubię takiej nawierzchi. Ale na razie nie chcę o tym myśleć, sprawdzę sama to koło" - zaznaczyła. Jak podkreśliła, jest bardzo zadowolona z poniedziałkowych zajęć. Ćwiczyła rzuty cięższym o kilogram młotem, czyli "piątką" i - jak ocenił Kaliszewski - dziesięć rzutów było udanych.

Rozpoczęcie rywalizacji w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy we wtorek. Pierwszymi, którzy wystartują do walki o medale będą chodziarze. Na trasę 20-kilometrową trasę wyruszą o ósmej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ME: Anita Włodarczyk zaczęła od trzech jajek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.