ME: czwarte miejsce Pauli Bzury na 1500 m

Paula Bzura (Juvenia Białystok) zajęła w Dreźnie czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w short-tracku w wyścigu na 1500 m. W finale ustanowiła rekord kraju - 2.25,353 lepszy od poprzedniego o 1,5 s. Tytuł obroniła Włoszka Arianna Fontana.

Druga ze startujących Polek, koleżanka klubowa Bzury Patrycja Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale i zajęła w stawce 37 zawodniczek dziewiętnastą lokatę. Przed rokiem w Ventspils na Łotwie była czwarta.

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się w Dreźnie Jakub Jaworski, który był siódmy. Bartosz Konopko (obaj Juvenia Białystok) ukończył zawody na 32. pozycji. Złoty medal zdobył Włoch Nicola Rodigari. Startowało 43 łyżwiarzy.

W rywalizacji sztafet na dystansie 5000 m Polacy: Bartosz Konopko, Jakub Jaworski, Rafał Piórecki (wszyscy Juvenia Białystok) oraz Adam Filipowicz (AZS Opole) zajęli siódme miejsce. Zwyciężyli Niemcy przed Włochami i Holendrami.

W sobotę, drugim dniu mistrzostw, odbędzie się rywalizacja kobiet na 500 m oraz w sztafecie na 3000 m i mężczyzn na 500 metrów.