Medaliści Igrzysk na śniadaniu u Prezydenta

PAP / ŁK

Medaliści zimowych igrzysk w Vancouver: Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka zostali w sobotę podjęci w Pałacu Prezydenckim śniadaniem przez Marię i Lecha Kaczyńskich.

Do stołu zasiedli także trenerzy - Fin Hannu Lepistoe i Ewa Białkowska. Nie było Aleksandra Wierietielnego, który jest chory.

W spotkaniu wzięli też udział prezesi związków - narciarskiego Apoloniusz Tajner i łyżwiarstwa szybkiego Kazimierz Kowalczyk, który był szefem misji olimpijskiej oraz prezes PKOl Piotr Nurowski.

W ubiorach dominował kolor biało-czerwony oraz czarny. W białe bluzeczki olimpijskie ubrane były panczenistki, w czerwoną - Maria Kaczyńska, a Justyna Kowalczyk i Adam Małysz przywdziali wizytowe stroje w czarnych barwach.

Goście prezydenckiej pary mieli do wyboru m.in.: półmiski wędlin i serów, jajka faszerowane, twaróg ze szczypiorkiem, pastę z tuńczyka, a na gorąco naleśniki z serem i jabłkiem.

Po południu - jak przypomniał Piotr Nurowski - nastąpi ostatni akord zimowych igrzysk. PKOl uhonoruje nagrodami sportowców oraz ich trenerów. W warszawskim Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II odbędzie się Gala Olimpijska Vancouver 2010.

W Kanadzie trzy medale (złoty, srebrny i brązowy) zdobyła w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk, dwa srebrne w skokach wywalczył Adam Małysz, a panczenistki: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka (rezerwowa) pojechały po brąz w wyścigu drużynowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Medaliści Igrzysk na śniadaniu u Prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.