Meksyk: w Senacie powstał projekt regulacji Facebooka i Twittera

Meksyk: w Senacie powstał projekt regulacji Facebooka i Twittera
fot. depositphotos.com
9 miesięcy temu
PAP / ml

Lopez Obrador, przewodniczący większości w Senacie Meksyku, reprezentujący partię rządzącą, przedstawił w poniedziałek projekt przepisów regulujących media społecznościowe.

Lopez Obrador był krytyczny wobec mediów społecznościowych, w tym wobec decyzji Twittera i Facebooka o zawieszeniu konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. W styczniu senator sugerował publicznie, że jeden z miejscowych menadżerów Twittera , jest powiązany z partią opozycyjną co, jego zdaniem, może grozić brakiem zdolności Twittera do zachowania politycznej neutralności.

Senator Lopez Obrador zaproponował upoważnienie do regulacji głównych sieci mediów społecznościowych w tym Twittera i Facebooka, w ramach reformy federalnego prawa telekomunikacyjnego, IFT, meksykańskiego organu ds. Telekomunikacji. Miałby on prawo do nadzoru i ustanowienia ram dla zawieszania i eliminowania kont w sieciach społecznościowych.

Projekt ustawy obejmuje wszystkie sieci społecznościowe, z których korzysta ponad 90% internautów w Meksyku - Twitter, YouTube, Instagram i Snapchat - zostałyby one objęte mandatem IFT do „ustalenia podstaw i ogólnych zasad ochrony wolności ekspresji w sieciach społecznościowych ”. Projekt ma poparcie prezydenta Meksyku Andresa Manuela Lopeza Obradora.

Jak donosi Reuters zarówno Facebook jak i Twitter nie odpowiedzieli na prośbę skomentowania projektu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Meksyk: w Senacie powstał projekt regulacji Facebooka i Twittera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.