Mieli nakręcić film o nielegalnych polowaniach. Zostali zamordowani

Mieli nakręcić film o nielegalnych polowaniach. Zostali zamordowani
Burkina Faso (fot. Gilles Paire / depositphotos.com)
5 miesięcy temu

Dziennikarze z Hiszpanii i Irlandii zostali zamordowani w Burkina Faso, podczas wyjazdu, którego celem było nakręcenia reportażu o nielegalnych polowaniach w jednym z niebezpiecznych rejonów tego afrykańskiego kraju.

Trzech dziennikarzy, porwanych w poniedziałek przez uzbrojoną grupę na terenie Burkina Faso, zostało zabitych - podał we wtorek resort spraw zagranicznych Hiszpanii. Dwie ofiary to obywatele tego kraju.

Jak poinformowała podczas wtorkowej konferencji prasowej w Madrycie szefowa MSW Hiszpanii Arancha Gonzalez Laya, trzecim zabitym przez porywaczy dziennikarzem jest obywatel Irlandii.

Hiszpańska minister sprecyzowała, że choć nie doszło jeszcze do identyfikacji zwłok ofiar porwania, to jednak osoby, które widziały ciała zabitych, potwierdziły, że chodzi o trzech uprowadzonych dziennikarzy. Laya przekazała, że zabici obywatele Hiszpanii, to dziennikarze pochodzący z Pampeluny i Barakaldo. Podała inicjały ich nazwisk, zaznaczając, że informacje docierające z miejsca zbrodni są “chaotyczne”.

Według madryckiej rozgłośni Cadena Ser hiszpańscy dziennikarze przebywali w Burkina Faso w celu nakręcenia reportażu o nielegalnych polowaniach w jednym z niebezpiecznych rejonów tego kraju. Stacja przypomniała, że teren ten w ostatnich latach jest miejscem wzmożonej aktywności różnego rodzaju grup przestępczych, w tym islamskich terrorystów.

Z informacji hiszpańskich mediów wynika, że za porwaniem i zabójstwem dziennikarzy stoi prawdopodobnie któraś z grup dżihadystycznych. Do tragicznego zdarzenia miało dojść podczas pobytu ofiar w jednym z parków przyrodniczych Burkina Faso wraz z grupą liczącą około 40 osób.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Robert Sarah, Nicolas Diat
35,00 zł

Nasz świat stoi nad przepaścią. Kryzys wiary i Kościoła, schyłek Zachodu, zdrada jego elit, relatywizm moralny, niczym nieograniczona globalizacja, nieokiełznany kapitalizm, nowe ideologie, polityczne wypalenie, wypaczenia islamskiego totalitaryzmu... Nadszedł czas, by postawić bezkompromisową diagnozę. Chodzi...

Skomentuj artykuł

Mieli nakręcić film o nielegalnych polowaniach. Zostali zamordowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.