Ministerstwo Zdrowia: zaczęła się trzecia fala koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia: zaczęła się trzecia fala koronawirusa w Polsce
Minister zdrowia Adam Niedzielski / PAP / Fot. Mateusz Marek
PAP/kb

- Mamy początek trzeciej fali zachorowań na koronawirusa. Ona nie kształtuje się tak dynamicznie, jak na Słowacji czy w Czechach,  ale niestety obserwujemy trend wzrostowy - powiedział w piątek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8777 nowych zakażeniach Covid -19 w Polsce. Najwięcej przypadków odnotowano na Mazowszu – 1427. Zmarło 241 osób.

Ostatnio, ponownie wzrastają wskaźniki epidemiczne; rośnie m.in. średniotygodniowa liczba zakażeń, więcej osób zgłasza się także do POZ na testy. W piątek - jak podał rzecznik MZ - pierwszy raz od dłuższego czasu wzrosła liczba pacjentów przebywających z powodu koronawirusa w szpitalach.

Według resortu zdrowia trzecia fala zachorowań w Polsce już się zaczęła, jednak najważniejsze jest czy będzie kontrolowana. Ministerstwo Zdrowia nawołuje do społecznej odpowiedzialności, podkreślając, że jest ona niezbędna dla tej sytuacji.

- Jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich reguł, jeżeli sobie nie poluzujemy zbytnio w najbliższych dniach i tygodniach, to mamy szanse kontrolować te wzrosty - powiedział.

DEON.PL POLECA

Na zakończenie konferencji Wojciech Andrusiewicz, zaapelował, by "ten weekend był dla nas weekendem odpowiedzialności".

Źródło: PAP/kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Fulton J. Sheen

W prezentowanej książce arcybiskup Fulton J. Sheen zaprasza nas do wybrania się w duchową podróż, która przemienia życie człowieka. Ze swoją słynną wnikliwością i w przekonujący sposób odpowiada na najważniejsze pytania, które nękają ludzkość, i...

Skomentuj artykuł

Ministerstwo Zdrowia: zaczęła się trzecia fala koronawirusa w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.