MŚ: Małysz na plakacie, Bjoergen na znaczkach

PAP / ŁK

Coraz bliżej jest do rozpoczęcia mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W Oslo czuć już atmosferę wielkiej imprezy. Przyjeżdżających do Oslo dziennikarzy z plakatu wita Adam Małysz, a wielka rywalka Justyny Kowalczyk - Marit Bjoergen - prezentuje się na znaczkach pocztowych.

Dziennikarze przyjeżdżający do Oslo na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym swoje pierwsze kroki kierują do pewnego hotelu w centrum miasta, by odebrać akredytację. Kiedy z niego wychodzą ich oczom ukazuje się plakat z... Adamem Małyszem.

Polski skoczek jest jedną z twarzy norweskiej sieci telefonii komórkowej. Operator ten jest niezwykle popularny wśród imigrantów. Według szacunków, w kraju nad fiordami przebywa prawie sto tysięcy Polaków, a większość z nich to jego klienci.

"Orzeł z Wisły" wraz z kolegami z reprezentacji w stolicy Norwegii pojawi się we wtorek wieczorem. W środę o 15 zaplanowano oficjalny trening na średniej skoczni, a w piątek kwalifikacje. Konkurs rozpocznie się w sobotę również o 15.

DEON.PL POLECA

Norweska poczta zaprezentowała dwa znaczki przygotowane na narciarskie mistrzostwa świata. Na jednym z nich widnieje nowa skocznia Holmenkollen, a na drugim faworytka gospodarzy w biegach Marit Bjoergen.

"Dobór odpowiednich motywów nie był łatwy, lecz wybraliśmy dwa 'obiekty', z których jesteśmy obecnie najbardziej dumni i które odegrają główne role podczas mistrzostw. Skocznia była wyborem oczywistym, ale podobnie było z naszą wielką gwiazdą i faworytką Marit Bjoergen" - powiedział dyrektor wydziału d/s znaczków pocztowych norweskiej poczty Halvor Fasting.

Znaczek z Bjoergen przedstawia biegaczkę na tle skoczni w czasie ubiegłorocznego biegu Pucharu Świata. "Jestem bardzo dumna, że posiadam swój znaczek i jest mi przyjemnie, że prezentuje na nim tak nowoczesny obiekt, jak nasza skocznia" - powiedziała główna rywalka Justyny Kowalczyk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MŚ: Małysz na plakacie, Bjoergen na znaczkach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.