MŚ w RPA: Pele stawia na Brazylię i Hiszpanię

PAP / ŁK

Brazylia i Hiszpania to zdaniem legendy światowej piłki Pelego faworyci mistrzostw i kandydaci to walki w finale turnieju, który rozpoczyna się w RPA. Brazylijczyk marzy jednak także, by sukces odniosła jedna z drużyn afrykańskich.

Pele jest jedynym piłkarzem na świecie, który czterokrotnie walczył w finale i trzykrotnie zdobywał Puchar Świata (1958, 1962, 1970).

Legenda światowej piłki ceni sobie nie tylko skuteczność, ale finezję gry. "Hiszpania i Brazylia to obecnie dwa najlepsze zespoły na świecie, nie mam co do tego wątpliwości. Z drugiej strony byłoby czymś fantastycznym zobaczyć w finale Brazylię i któryś z zespołów afrykańskich. Jestem dumny, że mistrzostwa po raz pierwszy w historii goszczą w Afryce" - powiedział Pele w wywiadzie dla agencji AP.

Jego zdaniem wiele drużyn europejskich gra skutecznie, ale brakuje im polotu. "Włochy, Niemcy, Anglia - to bardzo dobre, mocne drużyny. Prezentują futbol defensywny, skuteczny, ale trudno powiedzieć, że grają pięknie" - dodał, zaliczając do zespołów, które grają z finezją Brazylię, Hiszpanię, Portugalię i Holandię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

MŚ w RPA: Pele stawia na Brazylię i Hiszpanię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.