Nawet „trzynasty” nie pomógł Gedanii

inf. wł./PR

Trzynastego w piątek miało się wreszcie udać. Jeśli nie zwyciężyć, to przynajmniej zdobyć pierwszego w tegorocznych rozgrywkach seta. Nie udało się, Gedania Żukowo przegrała z Impelem Gwardią Wrocław 0-3 (22:25, 21:25, 13:25).

Siatkarki Gedanii bardzo chciały zdobyć choć jednego seta. Najmłodszy zespół ekstraklasy popełnił jednak zbyt wiele błędów, by ugrać cokolwiek w starciu z bardziej doświadczonymi, choć nie najmocniejszymi zawodniczkami z Wrocławia.

Pierwszy punkt w meczu zdobyła zaledwie 15-letnia Anna Łozowska, grająca w podstawowej szóstce drużyny z Żukowa. Później miejscowe prowadziły jeszcze kilka razy, ale w końcówkach rządziły wrocławianki.

O ile pierwsze dwa sety były fragmentami wyrównane, o tyle w trzecim Gwardia zmiażdżyła wprost rywalki. Siatkarki z Wrocławia zaczęły od prowadzenia 7-0, później było 12-1, a skończyło się na zwycięstwie do 13.