NBA: Brawo Marcin Gortat! Dobry mecz Polaka

Orlando Magic pokonali Chicago Bulls 111:82 w meczu ligi NBA rozegranym w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. Marcin Gortat w swoim bardzo dobrym występie zdobył 7 punktów. Dla drużyny z Florydy było to 46. zwycięstwo.

Polak skorzystał ze słabszej dyspozycji Dwighta Howarda (12 pkt) i na parkiecie przebywał dłużej od mającego kłopoty z faulami podstawowego środkowego zespołu. W czasie 23 minut i 39 sekund Gortat zdobył 7 punktów (3 na 4 celne rzuty, 1 z 2 wolnych) i miał aż 11 zbiórek (najwięcej w zespole), w tym 10 w obronie. Dodatkowo zaliczył po jednej asyście i przechwycie, dwa razy zablokował rzuty rywali i miał dwie straty. Forma polskiego centra, który w ubiegłym sezonie doskonale spisywał sie w fazie play-off, powoli, lecz stale rośnie im bliżej decydujących spotkań sezonu.

Drużyna z Florydy już w pierwszej połowie nie zostawiła rywalom złudzeń, kto jest lepszy. Magic wyraźnie wygrali dwie kwarty i w połowie spotkania mieli przewagę 32 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucił Vince Carter - 23, a dla pokonanych James Johnson - zaledwie 13 "oczek".

Washington Wizards - Atlanta Hawks 99:105 (22:27, 29:27, 22:25, 26:26)
Orlando Magic - Chicago Bulls 111:82 (28:17, 37:16, 14:18, 32:31)

Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 105:110 (28:28, 32:30, 36:25, 9:27)