NBA: Druga porażka Orlando Magic

J.J. Redick (Orlando) mija Kevina Garnetta (Boston) (fot. PAP/EPA/BRIAN BLANCO CORBIS)

Orlando Magic z Marcinem Gortatem przegrało u siebie z Boston Celtics 92:95 w drugim meczu finału Konferencji Wschodniej zawodowej ligi koszykówki NBA. Polak zdobył dwa punkty i miał sześć zbiórek.

Drugi mecz miał całkowicie odmienny przebieg od inauguracyjnego spotkania, w którym to "Celtowie" cały czas byli na prowadzeniu. Tym razem kibice zobaczyli wyrównaną rywalizację. Prowadzenie zmieniało się czternastokrotnie, a dziesięć razy na tablicy wyników widniał remis.

O porażce Magic zadecydowała końcówka spotkania. Po rzucie Vince'a Cartera na trzy i pół minuty przed końcem czwartej kwarty Orlando prowadziło 90:89, ale do ostatniej syreny koszykarze tego klubu zdołali jeszcze zdobyć zaledwie dwa punkty.

Jak przystało na lidera zagrał Dwight Howard. Center z Florydy rzucił 30 punktów i miał osiem zbiórek. Słabo spisali się jednak pozostali koszykarze pierwszej piątki Magic, a skuteczność rzutów z gry całego zespołu nie przekroczyła 40 procent.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie nieco ponad 15 minut. Oddał w tym czasie jeden rzut. Jego dorobek to dwa punkty i sześć zbiórek.

Gości do zwycięstwa poprowadził duet Paul Pierce - Rajon Rondo. Pierwszy zdobył 28, a drugi 25 punktów.

Teraz rywalizacja przenosi się do Bostonu. Mecz numer trzy w sobotę.