NBA: Dwie dziesiąte od dogrywki, słaby Gortat

Zespół Orlando Magic za sprawą kosza straconego w ostatniej sekundzie przegrał spotkanie ligi NBA w Atlancie z miejscowymi "Jastrzębiami". Marzenia o zwycięstwie zabrał graczom z Florydy wspaniałym wsadem do kosza Josh Smith. Marcin Gortat zagrał zaledwie 4 minuty i w tym czasie nie pokazał nic wielkiego.

Polak pojawił się na parkiecie pod koniec pierwszej kwarty. Zaliczył jedną zbiórkę na bronionej tablicy, za to aż trzykrotnie faulował i po upływie 2,5 minuty drugiej odsłony wrócił na ławkę rezerwowych, z której do końca meczu oglądał zaciętą rywalizację o zwycięstwo. A losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Po celnych rzutach wolnych Joe Johnsona ekipa Hawks prowadziła trzema punktami, ale Carter celną "trójką" wyrównał stan meczu 10 sekund przed końcową syreną. Piłkę mieli jednak gospodarze, z boku niecelnie rzucał Johnson, ale nabiegający na zbiórkę Smith szybując w powietrzu zagarnął piłkę jedną ręką nad obręczą i zapakował do kosza. Po sprawdzeniu zapisu wideo okazało się, że gracz "Jastrzębi" punkty zdobył 0,2 sekundy przed końcem meczu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Atlanty był Johnson, który rzucił 17 punktów. Dla ekipy z Florydy 20. "oczek" zdobył Jameer Nelson.

W spotkaniu ekip zajmujących trzecie miejsca w swoich Konferencjach, Wschód pokonał Zachód, bowiem Boston Celtics ograli Denver Nuggets 113:99. Dla gości 32 punkty zdobył Carmelo Anthony, wśród gospodarzy wyróżnili się Paul Pierce (27 pkt, 7 zbiórek) i Kevin Garnett (20 pkt, 10 zb.). LeBron James (38 pkt, 9 asyst) poprowadził prowadzących w lidze Cleveland Cavaliers do wyjazdowego zwycięstwa nad New Orleans Hornets. Wygrali również "Jeziorowcy" z Los Angeles, a najskuteczniejszym ich graczem był tradycyjnie Kobe Bryant (24 pkt).

Atlanta Hawks - Orlando Magic 86:84 (16:22, 30:20, 22:20, 18:22)
Boston Celtics - Denver Nuggets 113:99 (30:27, 31:24, 26:29, 26:19)
Charlotte Bobcats - Minnesota Timberwolves 108:95 (30:33, 25:12, 30:31, 23:19)
Indiana Pacers - Washington Wizards 99:82 (29:25, 20:17, 25:16, 25:24)
Toronto Raptors - Utah Jazz 87:113 (17:33, 26:28, 24:26, 20:26)
New Jersey Nets - Sacramento Kings 93:79 (24:23, 21:18, 23:18, 25:20)
Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 122:104 (39:25, 35:32, 27:25, 21:22)
Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers 86:101 (23:28, 22:30, 18:23, 23:20)
New Orleans Hornets - Cleveland Cavaliers 92:105 (21:26, 27:26, 23:35, 21:18)
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 83:92 (25:22, 23:19, 18:30, 17:21)