NBA: Gortat w pierwszej piątce, porażka Suns

Marcin Gortat (fot. DEON.pl/ŁK)

Marcin Gortat po raz pierwszy wystąpił w pierwszej piątce Phoenix Suns. "Słońca" uległy u siebie aktualnym mistrzom NBA - Los Angeles Lakers 95:99.

Polak wyszedł na parkiet jako silny skrzydłowy, by wraz ze środkowym Robinem Lopezem zneutralizować wysokich graczy "Jeziorowców". Na parkiecie przebywał prawie 35 minut, zdobywając 12 punktów. Polak trafił 4 z 7. rzutów z gry, oraz 4 z 6. wolnych. Statystyki Gortata uzupełnia 9 piłek zebranych z tablicy, przechwyt, dwie straty i blok na Pau Gasolu.

Spotkanie od prowadzenia zaczęli gospodarze, ale od stanu 17:13 stracili szesnaście punktów z rzędu. "Słońca" zdołały odrobić straty przed końcem pierwszej połowy, ale mistrzowie ligi w trzeciej kwarcie odzyskali prowadzenie i - mimo wysiłków gospodarzy, szczególnie w końcówce meczu - nie oddali go do syreny kończącej spotkanie.

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 95:99 (24:31, 26:18, 23:31, 22:19)