NBA: Magic ograli Cavs, a Nuggets - "Celtów"

Koszykarze Orlando Magic pokonali Cleveland Cavaliers 101:95, a drużyna Boston Celtic przegrała na wyjeździe z Denver Nuggets w meczach NBA, w których spotkały się cztery z pięciu najlepszych obecnie drużyn NBA. W drużynie z Florydy wystąpił Marcin Gortat.

W meczu Magic - Cavs górę nad indywidualnymi popisami liderów gości wzięła zespołowa gra Magic. W ekipie "Kawalerzystów" tylko trzech zawodników zdobyło ponad 10 punktów: James 33, Shaquille O'Neal 20 i pozyskany niedawno Antawn Jamison 19. Bardziej zbilansowany był atak gospodarzy. Najwięcej punktów zdobył Dwight Howard 22, który zdominował grę pod tablicami zbierając 16 zbiórek i czterokrotnie blokując rzuty rywali. Dobra dyspozycja centra Magic sprawiła, że Marcin Gortat zagrał zaledwie cztery minuty, 31 sekund i nie zapisał się w statystykach meczowych. Howarda w zdobywaniu punktów dzielnie wspierali Jameer Nelson (18 pkt), Rashard Lewis (15 pkt), Mickael Pietrus (13 pkt) i pozostali gracze Magic.

Koszykarez Denver Nuggets już w pierwszej kwarcie meczu pokazali, że zamierzają odprawić "Celtów" do domu bez zwycięstwa. I choć goście zdołali doprowadzić w trzeciej kwarcie do wyrównania stanu meczu, to brakło im już sił aby wyjść na prowadzenie. W ostatniej części meczu drużyna z Denver kontrolowała wynik, spokojnie zwyciężając. Najlepsi w drużynie gospodarzy byli Chauncey Billups (26 pkt, 7 asyst, 4 zbiórki) i Carmelo Anthony (23 pkt, 8 asyst, 4 zbiórki). Dla Celtics najwięcej punktów zdobył Ray Allen - 25.

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 101:95 (25:18, 24:25, 25:32, 27:20)
Denver Nuggets - Boston Celtics 114:105 (37:19, 17:28, 28:26, 32:32)
Detroit Pistons - San Antonio Spurs 109:101 (24:24, 21:21, 24:22, 24:26, dogr. 16:16)
New Jersey Nets - Memphis Grizzlies 94:104 (36:20, 22:27, 16:31, 20:26)
New Orleans Hornets - Houston Rockets 102:94 (24:16, 26:23, 24:23, 28:32)
Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 107:109 (23:30, 28:32, 29:24, 27:23)
Golden State Warriors - Atlanta Hawks 108:104 (21:24, 30:28, 22:38, 35:14)
Phoenix Suns - Sacramento Kings 104:88 (25:27, 26:27, 24:15, 29:19)