NBA: Porażka Magic w derbach, 2 pkt. Gortata

Marcin Gortat usiłuje powstrzymać lidera Heat - Dwyane'a Wade'a. (fot. RHONA WISE)

Marcin Gortat zdobył dwa punkty w przegranym przez Orlando Magic spotkaniu ligi NBA z Miami Heat. Polak przebywał na parkiecie 14 minut.

Derby Florydy potwierdziły siłę nowego "Żaru". LeBron James, Dwyane Wade, Chris Bosh i koledzy rozbili Magic 96:70. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, a w ekipie gospodarzy wynik "trzymał" Dwight Howard. Katastrofalna dla Magic okazała się trzecia kwarta, przegrana aż 10:28.

Marcin Gortat po raz pierwszy pojawił się na parkiecie na początku drugiej kwarty, zmieniając Howarda, który otrzymał przewinienie techniczne. Polak zdobył z rzutów wolnych pierwsze w tej odsłonie punkty dla gospodarzy. W sumie grał przez 14 minut i 28 sekundy. W tym czasie Gortat zebrał 7 piłek w obronie, zaliczył przechwyt, stratę i blok.