NBA: Suns na 50%, Gortat z 6. punktami

(fot.: Keith Allison/flickr.com)

Po 50. spotkaniach sezonu regularnego ligi NBA koszykarze Phoenix Suns mają na koncie tyle samo zwycięstw co porażek. Psychologiczną barierę 50% udało im się osiągnąć dzięki zwycięstwu 112:88 nad Golden State Warriors.

Sześć punktów dla ekipy "Słońc" zdobył Marcin Gortat. Polak wykorzystał trzy z siedmiu rzutów z gry, aż dwukrotnie jego rzut został zablokowany. Łodzianin dobrze spisywał się pod deskami, zbierając dziewięć piłek, w tym 7. w obronie. Statystykę uzupełnia 5 fauli osobistych, przechwyt i dwie straty. Gortat przebywał na parkiecie 28 minut. Krócej grał jego bezpośredni rywal do miejsca w piątce Robin Lopez - 15 minut - ale w tym czasie rzucił dwukrotnie więcej punktów.

Suns do zwycięstwa poprowadzili niezawodny Steve Nash (18 pkt, 11 asyst) i Channing Frye (17 pkt, 9 zbiórek). Gospodarze już w pierwszej kwarcie uzyskali dziesięciopunktową przewagę, a do przerwy prowadzili aż 23. "oczkami". Po zmianie stron "Wojownicy" nie podjęli walki.

Phoenix Suns - Golden State Warriors 112:88 (32:22, 33:20, 22:19, 25:27)