NBA: Wygrana Orlando, dwa punkty Gortata

Marcin Gortat usiłuje powstrzymać atak najskuteczniejszego w ekipie Memphis Zacha Randolpha (fot. EPA/BRIAN BLANCO)

Koszykarze Orlando Magic pokonali Memphis Grizzlies 107:92 w meczu ligi NBA. W zwycięstwie klubu z Florydy udział miał Marcin Gortat.

Polak przebywał na parkiecie przez 14 minut. W tym czasie ekipa z Orlando wypracowała 13 punktów przewagi nad rywalem. Gortat trafił tylko jeden z pięciu rzutów, kończąc mecz z dorobkiem 2 punktów, 7 zbiórek i dwóch zablokowanych rzutów rywali.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Vince Carter -26 "oczek". W zespole Grizzlies najwięce, 24 punkty, rzucił Zach Randolph.

Przedsmak emocji play off w Bostonie, gdzie miejscowi Celtics spotkali się z Cleveland Cavaliers. Goście mają już zapewniony strat do decydującej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca w Konferencji Wschodniej. Celtowie zajmują aktualnie czwartą lokatę i jeżeli nie zdołają w końcówce sezonu zasadniczego zdystansować ekipy Atlanta Hawks, w półfinale Konferencji mogą trafić właśnie na Cavs. W meczu nieco lepsi okazali się gospodarze, choć rywale w ostatniej kwarcie rzucili się w pogoń. Tym razem jednak kawaleria przybyła za późno i nie było happy endu dla gości.

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 117:113 (33:24, 31:25, 34:32, 19:32)
Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 81:100 (24:22, 16:26, 19:19, 22:33)
Indiana Pacers - Houston Rockets 133:102 (33:28, 39:28, 29:19, 32:27)
Orlando Magic - Memphis Grizzlies 107:92 (32:24, 22:22, 21:23, 32:23)
Washington Wizards - New Jersey Nets 109:99 (29:22, 26:26, 25:25, 29:26)
Toronto Raptors - Golden State Warriors 112:113 (24:37, 30:20, 25:31, 33:25)
Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 116:108 (43:25, 29:25, 18:31, 26:27)
Los Angeles Clippers - New York Knicks 107:113 (27:29, 28:30, 24:27, 28:27)