NBA: Zwycięstwo Lakers w pierwszym meczu

Kobe Bryant w ataku podczas pierwszego meczu finału Konferencji Zachodniej przeciwko Phoenix Suns (fot.: EPA/ANDREW GOMBERT)

Los Angeles Lakers pokonali w pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej Phoenix Suns 128:107. W szeregach obrońców tytułu doskonałe zawody rozegrał Kobe Bryant.

To był najlepszy jak dotąd występ lidera Lakers w tegorocznym play off. Bryant rzucił 40 punktów, zaliczył 5 zbiórek i 5 asyst. Do przerwy miał na koncie tylko 14 "oczek", na dobre rozegrał się w trzeciej - decydującej o zwycięstwie gospodarzy - kwarcie. W ciągu 12 minut rzucił 21 punktów, a Lakers wyszli na prowadzenie 93:79.

Oprócz Bryanta na pochwałę w szeregach gospodarzy zasłużył Lamar Odom, który rzucił 19 punktów (13 w pierwszej połowie) i miał 19 zbiórek.

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 128:107 (35:26, 27:29, 31:24, 35:28)