Nie żyje laureat Nagrody Nobla i odkrywca wirusa HIV

Nie żyje laureat Nagrody Nobla i odkrywca wirusa HIV
Fot. David Tomaseti / unsplash.com
PAP / tk

W wieku 89 lat zmarł Luc Montagnier, francuski wirusolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za współodkrycie wirusa HIV - poinformowały władze miasta Neuilly-sur-Seine, gdzie Montagnier zmarł.

Jak pisze agencja AFP, Montagnier od ponad dziesięciu lat stał się postacią kontrowersyjną w swoim środowisku naukowym z powodu wygłaszania wątpliwych teorii i był stopniowo wykluczany ze społeczności naukowej.

Montagnier 6 października 2008 został, wspólnie z Françoise Barre-Sinoussi, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za wkład w odkrycie ludzkiego wirusa zespołu nabytego niedoboru odporności, zwanego wirusem HIV.

Teoria wirusologa o koronawirusie

Po wybuchu pandemii COVID-19 przypomniał o sobie kontrowersyjnymi teoriami na temat koronawirusa. Twierdził m.in. że wirus SARS-CoV-2 nie ma pochodzenia naturalnego, lecz został stworzony w laboratoriach.

DEON.PL POLECA

Wielokrotnie także wypowiadał się negatywnie na temat szczepionek przeciw COVID-19. Według niego masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi podczas pandemii są działaniem "nie do pomyślenia" i historyczną pomyłką, która "tworzy warianty" i prowadzi do zgonów z powodu choroby.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

Jak żyć w obecności Boga?
Co zrobić, by modlitwa była czymś tak naturalnym jak oddech?
Czy kontemplacja może być porywająca?

Ojciec Franz Jalics SJ był cenionym na całym świecie kierownikiem duchowym, mistrzem modlitwy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje laureat Nagrody Nobla i odkrywca wirusa HIV
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.