Nie żyje polski aktor. Grał komendanta OSP w Kopydłowie

Nie żyje polski aktor. Grał komendanta OSP w Kopydłowie
Fot. Małgorzata Sęk-Tatomir / Youtube
onet.pl / kb

W wieku 68 lat, w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej zmarł aktor Leszek Benke. O jego śmierci poinformowały lokalne media, w tym portal wielun.naszemiasto.pl i Radio Ziemi Wieluńskiej.

W trakcie swojej działalności najbardziej zasłynął z roli komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopydłowie w cyklicznym programie kabaretowym "Spotkanie z Balladą".

Mężczyzna urodził się w 1952 r. w Kopydłowie. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Na początku kariery aktorskiej  zaczął występować w teatrach w Łodzi. Największą popularność zdobył jednak dzięki występom w programie "Spotkanie z Balladą", emitowanym w TVP2 w latach 1972-1990 i 1993-2006.

Leszek Benke wcielał się tam w komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na przestrzeni lat w "Spotkaniu..." pojawiali się tacy aktorzy, jak: Jerzy Stuhr, Mieczysław Grąbka, Jan Nowicki, Bohdan Smoleń, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Bogusław Linda, Ewa Kolasińska, Janusz Rewiński, Tomasz Kot czy Anna Dymna.

Aktor na co dzień mieszkał w Krakowie, jednak zmarł - w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej. 

Źródło: onet.pl / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Lutosławska-Jaworska
13,69 zł
24,90 zł

Pogodna opowieść o spotykanych ludziach, w tym o rodzinie, znanych aktorach i studentach.

Urodziłam się w poniedziałek o szóstej rano, więc muszę być pracowita, byłam kochanym dzieckiem, więc jestem uczuciowa, chętniej się śmieję, niż płaczę, nie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje polski aktor. Grał komendanta OSP w Kopydłowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.