Nie żyje siatkarz Jakub Procanin. Miał 26 lat

Nie żyje siatkarz Jakub Procanin. Miał 26 lat
W wieku 26 lat zmarł siatkarz Jakub Procanin (fot. depositphotos.com / Facebook.com)
rmf24.pl / tk

W wieku 26 lat po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł siatkarz MKS Gamrat-MOSiR Jasło Jakub Procanin. "Proca nigdy Cię nie zapomnimy. Spoczywaj w spokoju" – czytamy w facebookowym wpisie klubu siatkarza.

"Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kapitan i największy Wojownik Jakub Procanin. Proca nigdy Cię nie zapomnimy. Spoczywaj w spokoju" - napisał na swoim profilu facebookowym klub MKS Gamrat-MOSiR Jasło.

"Zapamiętamy go jako sportowca nieprawdopodobnie utalentowanego, a przede wszystkim jako człowieka życzliwego i pogodnego" – czytamy w innym wpisie wpisie.

Jak podaje rmf24.pl, „Historię sportowca nagłośnił były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski - Vital Heynen. Belg ogłosił pod koniec 2019 roku, że odda swój medal za drugie miejsce w Pucharze Świata osobie, której historia poruszy go najbardziej”.

DEON.PL POLECA

Siatkarski trener oddał swój medal właśnie Jakubowi Procaninowi, który mimo nowotworu i amputacji ręki wciąż grał w siatkówkę. Heynen nazwał 26-latka "bohaterem wyjątkowej historii".

Jakub Procanin od lat chorował na mięsaka maziówkowego – rzadką odmianę nowotworu złośliwego, który zdlagnozowany był w lewej ręce siatkarza.

Cała Polska wspierała sportowca i to właśnie dzięki pieniężnym zbiórkom i akcjom charytatywnym udało się sfinansować jego leczenie.

"Mimo tego, amputacja okazała się koniecznością, a rękę zastąpiono protezą. Siatkarz nie zrezygnował z gry i utrzymywał formę na parkiecie" – podaje rmf24.pl.

Niestety nowotwór okazał się nie do pokonania. Jakub Procanin zmarł w wieku 26 lat. Przed śmiercią życzył sobie, aby zamiast składek na mszę za jego dusze, pieniądze przekazać na leczenie 9-miesięcznej Marysi chorej na SMA.

Źródło: rmf24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Nie żyje siatkarz Jakub Procanin. Miał 26 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.