Nie żyje Zofia Bielewicz. Zagrała w znanych polskich serialach

Nie żyje Zofia Bielewicz. Zagrała w znanych polskich serialach
Fot. depositphotos.com / facebook
1 miesiąc temu
Interia / kb

W wieku 93 lat zmarła Zofia Bielewicz. O śmierci słynnej polskiej aktorki poinformował na swoim profilu na facebooku Teatr Kochanowskiego w Opolu, z którym od lat była związana. 

"Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru" - tak Zofię Bielewicz pożegnał zespół Teatr Kochanowskiego w Opolu. Na deskach opolskiego teatru występowała od 1974 roku. Zagrała 132. role  i to właśnie tutaj po raz ostatni pojawiła się na scenie w przedstawieniu "Córki powietrza. Sen Balladyny".

Zofia Bielewicz - słynna polska aktorka

Zofia Bielewicz przyszła na świat 19 maja 1928 roku w Warszawie. Jej ojciec był dyrygentem i kompozytorem, a matka profesorem Konserwatorium Muzycznego. Bielewicz na scenie zadebiutowała w wieku 17 lat w krakowskim Teatrze Groteska w 1945 roku.  

Zagrała w wielu polskich filmach i serialach m.in w "Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość".

Źródło: Interia / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Mucha
20,93 zł
29,90 zł

Filmy edukacyjne z serii: O co chodzi? adresowane są głównie do uczniów klas starszych szkoły podstawowej i szkół średnich. Dotyczą problemów, z którymi młody człowiek styka się w codziennym życiu. Nie zawsze samodzielnie znajduje odpowiedź...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje Zofia Bielewicz. Zagrała w znanych polskich serialach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.