Nie żyje Eugenia Herman. Zagrała m.in w serialu "Ranczo"

Nie żyje Eugenia Herman. Zagrała m.in w serialu "Ranczo"
Fot. HyPaTia / Youtube
4 miesiące temu
onet.pl / kb 

W poniedziałek, 19 lipca zmarła Eugenia Herman. Aktorka zagrała m.in. w "Nikodemie Dyzmie" czy serialu "Ranczo". Przeżyła 91 lat. O śmierci artystki podał Związek Artystów Scen Polskich.

"Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą" - napisano na Facebooku. 

Eugenia Herman była absolwentką PWST w Łodzi, gdzie również działała jako wykładowczyni. W teatrze zadebiutowała w 1951 r.  w "Poemacie pedagogicznym" (Teatr Nowy). Ponadto była związana z warszawskim Teatrem Polskim i Teatrem Narodowym. 

Ma duże zasługi dla polskiego kina. Jednym z jej największych osiągnięć było zagranie w "Nikodemie Dyzmie" w reż. Jana Rybkowskiego; zagrała w takich filmach jak m.in. "Bilans kwartalny", "Obrazki z życia", "Cudzoziemka", "Ucieczka z kina »Wolność«", "Ajlawju" i "Bebok".

Zagrała także w wielu serialach m.in w "Królowa Bona", "W labiryncie", "07 zgłoś się", "Matki, żony i kochanki", "Miasteczko", "Plebania", "Egzamin z życia", "Samo życie" i "Komisarz Alex".

Wystąpiła również w serialu "Ranczo", gdzie wcieliła się w rolę ciotki Piotra i Pawła Koziołów.

W 1988 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Rok później natomiast uhonorowano ją odznaczeniem "Zasłużony Działacz Kultury".

Źródło: onet.pl / kb 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
34,99 zł

Jedna piosenka - tysiące nawróceń

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Eugenia Herman. Zagrała m.in w serialu "Ranczo"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.