4 filmy, które zmotywują was do spełniania marzeń

4 filmy, które zmotywują was do spełniania marzeń
fot. Depositphotos

Jeśli szukacie inspirującego kina, trafiliście w dziesiątkę. Bohaterowie tych historii nie mieli chęci do życia, byli zgorzkniali lub znajdowali się na życiowym zakręcie. Zobaczcie, co ich uratowało.

Marzenia to nieodłączna część naszego życia. Jeśli marzymy i mamy nadzieję na spełnienie naszych marzeń, przyszłość jawi się jako pełna pokoju i nadziei. Gdy przestajemy marzyć i zaczynamy myśleć o sobie negatywnie, w naszym życiu pojawiają się obojętność, zgorzknienie, a nawet stany depresyjne; w takich sytuacjach jesteśmy zmuszeni do szukania pomocy. Oczywiście, nie można tylko marzyć - równie ważne jest działanie i realizowanie naszych planów.

DEON.PL POLECA
Od czasu do czasu warto zatem sięgnąć po coś, co przypomni nam o tym, że na spełnienie marzeń nigdy nie jest za późno i zmotywuje nas do działania.

Bohaterowie każdego z tych filmów nie mieli chęci do życia, byli zgorzkniali lub znajdowali się na życiowym zakręcie. A jednak wzięli życie w swoje ręce. Zobacz, co ich uratowało.

1. "Choć goni nas czas"

Tytuł: The Bucket List / Choć goni nas czas
Reżyseria: Rob Reiner
Scenariusz: Justin Zackham
Muzyka: Marc Shaiman
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2007
Główne role: Jack Nicholson, Morgan Freeman

Dawno temu, kiedy Carter Chambers (Morgan Freeman) był na pierwszym roku studiów, jego wykładowca filozofii zasugerował swoim studentom, by stworzyli "kalendarzową listę" - spis wszystkich rzeczy, które chcą zobaczyć, zrobić i przeżyć zanim "kopną w kalendarz". Jednak zanim Carter zdążył sprecyzować swoje plany i marzenia, swoje trzy grosze wtrąciła rzeczywistość. Małżeństwo, dzieci, nawał obowiązków i 45 lat przepracowanych jako mechanik samochodowy zmieniły jego listę w gorzkie wspomnienie o utraconych szansach i ćwiczenie psychiczne, które od czasu do czasu wykonuje, żeby urozmaicić sobie czas spędzany na grzebaniu w silnikach samochodów.

Tymczasem Edward Cole (Jack Nicholson), miliarder i właściciel korporacji, nigdy nie widział listy, która nie kończyłaby się podsumowaniem zysków. Zawsze był zbyt zajęty zarabianiem pieniędzy i rozbudową swojego imperium, by pomyśleć, że jego potrzeby mogą wykraczać poza przejęcie kolejnego wielkiego przedsiębiorstwa lub wypicie filiżanki wyśmienitej kawy. Życie sięgnęło jednak po dwa kubły zimnej wody i postanowiło je wylać - po jednym na głowę każdego z nich.

Carter i Edward spotykają się w szpitalnej sali, gdzie obydwaj mają dużo czasu, żeby pomyśleć o tym, co jeszcze może się wydarzyć i jak wiele z tego zależy od nich. Pomimo pozornie dzielących ich różnic, szybko odkrywają, że łączą ich dwie ważne rzeczy: niezrealizowana potrzeba zaakceptowania siebie i poczynionych wyborów oraz paląca chęć spędzenia ostatnich dni swojego życia na robieniu tego, na co zawsze mieli ochotę. Lista przestała więc być ćwiczeniem psychicznym. Stała się planem.

Wbrew zaleceniom lekarzy i zdrowemu rozsądkowi tych dwóch właściwie obcych sobie mężczyzn wypisuje się ze szpitala i rusza razem w podróż życia wiodącą od Taj Mahal do Serengeti, przez najwytworniejsze restauracje i fotele najpodlejszych salonów tatuażu, kabiny starych samochodów wyścigowych i linki spadochronów - wszystko to zaledwie z kartką papieru i rozbuchanym apetytem na życie. (Opis dystrybutora)

2. "Sekretne życie Waltera Mitty"

Tytuł: Sekretne życie Waltera Mitty / The Secret Life of Walter Mitty
Reżyseria: Ben Stiller
Scenariusz: Steve Conrad na podstawie opowiadania Jamesa Thurbera
Muzyka: Theodore Shapiro
Gatunek: Dramat, Fantasy, Komedia
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2013
Główne role: Ben Stiller, Kristen Wiig, Shirley MacLaine, Adam Scott

Przychodzi moment, kiedy przestajesz marzyć i sam tworzysz swoje przeznaczenie. Dla Waltera Mitty, marzyciela, który ucieka od swojej anonimowej egzystencji znikając w świecie fantazji, ta chwila właśnie nadeszła. Gdy praca jego i współpracowniczki (Kristen Wiig) jest zagrożona, Walter podejmuje działania w świecie rzeczywistym i wybiera się w podróż bardziej niewiarygodną, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Ben Stiller jest reżyserem i odtwórcą głównej roli w tej inspirującej opowieści o zwykłym człowieku, który znajduje odwagę, by podjąć niezwykłą przygodę, jaką jest życie. (Opis dystrybutora)

3. "Piknik z niedźwiedziami"

Tytuł: Piknik z niedźwiedziami / A Walk in the Woods
Reżyseria: Ken Kwapis
Scenariusz: Michael Arndt, Bill Holderman
Muzyka: Nathan Larson
Gatunek: Komedia, Przygodowy
Produkcja: USA
Premiera: 2016
Obsada: Robert Redford, Nick Nolte, Emma Thompson

Sławny pisarz, Bill Bryson (Robert Redford), ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów - liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo "przygoda" ma zgoła odmienne znaczenie. (Opis dystrybutora)

4. "Odlot"

Tytuł: Odlot / Up
Scenariusz i reżyseria: Pete Docter / Bob Peterson
Muzyka: Michael Giacchino
Gatunek: Przygodowy / Animacja
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2009
Główne role: Edward Asner, Christopher Plummer, Jordan Nagai

Carl Fredricksen, zwyczajny staruszek, pewnego dnia postanawia zrealizować marzenie swojego życia i wyruszyć w podróż do tajemniczej krainy w Ameryce Południowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Carl podróżuje we własnym domu unoszonym przez setki balonów, a w wyprawie towarzyszy mu pasażer na gapę – "Syn Dzikiej Przyrody", ośmioletni Russel. Prawdziwe przygody zaczynają się jednak dopiero po dotarciu na miejsce, gdzie nasi podróżnicy spotykają niezwykłych przyjaciół: mówiącego ludzkim głosem psa Asa i wyjątkowego ptaka Stefana. Odkrywając sekrety dżungli w takim towarzystwie, Carl zdaje sobie sprawę, że czasem przygodę znajduje się wcale nie tam, gdzie się jej oczekiwało. (Opis dystrybutora)

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

4 filmy, które zmotywują was do spełniania marzeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.