Film na weekend: "Między słowami"

Film na weekend: "Między słowami"
(fot. Materiały prasowe)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Młoda, atrakcyjna mężatka i podstarzały, żonaty aktor spotykają się o 3 w nocy hotelowym barze. Szybko okazuje się, że bezsenność nie jest ich jedynym, wspólnym tematem.

Tytuł: Między słowami / Lost in Translation
Reżyseria: Sofia Coppola
Scenariusz: Sofia Coppola
Muzyka: William Storkson
Gatunek: Komediodramat
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2003
Główne role: Bill Murray, Scarlett Johansson

"Między słowami" to opowieść o niezwykłej relacji między kobietą i mężczyzną, którzy nawiązują nić serdecznego porozumienia, pozostając fair wobec swoich współmałżonków. Ich przyjaźń jest rzadko spotykanym w kinie przykładem relacji opartej na czymś więcej, niż fizyczne zafascynowanie.

50-letni Amerykanin, Bob Harris (Bill Murray) przyjeżdża do Tokio. Zapomniany gwiazdor telewizyjny ma za zadanie nakręcić reklamę. Proste sceny okazują się trudne do realizacji i zdjęcia zaczynają się przedłużać. Do hotelu, w którym mieszka Bob wprowadza się małżeństwo - Charlotte (Scarlett Johansson) i John (Giovanni Ribisi). John jest fotografem i całe dnie poświęca pracy, podczas gdy jego żona nudzi się w hotelowym pokoju. Pozbawiona kontaktu z rodziną i przyjaciółmi Charlotte czuje się samotnie. Zaczyna cierpieć na bezsenność. Po kolejnej nieprzespanej nocy schodzi do baru, w którym spotyka Boba. Okazuje się, że bezsenność nie jest ich jedynym wspólnym tematem. Charlotte i Bob spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Między młodą kobietą i doświadczonym mężczyzną rodzi się niezwykła przyjaźń. Ona dopiero szuka swojego miejsca w świecie, on jest na kolejnym życiowym zakręcie. Coraz bardziej się do siebie zbliżają, choć zdają sobie sprawę, że ich uczucie nie ma szans na spełnienie (Opis udostępniony przez kino).

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Między słowami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.