Niedziele handlowe przed świętami. Kiedy wybierzemy się na zakupy?

Niedziele handlowe przed świętami. Kiedy wybierzemy się na zakupy?
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com)
RMF24/dm

W tym roku Wigilia wypada w niedzielę. Zgodnie ze zmienionymi przez Sejm przepisami, dwie poprzedzające ją niedziele będą handlowymi. Wypadają one 10 i 17 grudnia.

Przepisy nowelizacji ustawy dot. handlu w niedziele już obowiązują. Zgodnie z nimi, jeśli Wigilia przypada tego dnia, to będzie wtedy obowiązywał zakaz handlu. Zakupy będzie można zrobić w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia. W tym roku to 10 i 17 grudnia.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie. Wynika z niej, że „Wigilia, która przypada w niedzielę 24 grudnia, będzie dniem objętym zakazem handlu”. W tym dniu nie można wykonywać czynności związanych z handlem, czy powierzać pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu. 

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. 

DEON.PL POLECA

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. 

RMF24/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niedziele handlowe przed świętami. Kiedy wybierzemy się na zakupy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.