Niedzielski: restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią, mamy skuteczne metody

Niedzielski: restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią, mamy skuteczne metody
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Czwartek, 10:00
PAP / tk

Minister resortu zdrowia Adam Niedzielski powiedział na antenie radia RMF FM, że „restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią. Mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania m.in. szczepienia czy lepiej zorganizowaną służbę zdrowia”.

- Rozpatrujemy wszystkie pomysły. Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią – powiedział na antenie RMF FM Niedzielski. Zdaniem szefa MZ "mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania".

- Teraz jest inaczej, bo mamy szczepienia, mamy lepiej opanowaną organizację systemu opieki zdrowotnej pod względem rozwiązań covidowych – powiedział. Zaznaczył, że dokonano wielu zakupów sprzętowych.

- Były restrykcje. Inaczej społeczeństwo na nie reagowało – było bardziej zdyscyplinowane. Jeżeli obserwujemy to co się dzieje w reakcji na wprowadzane restrykcje historycznie, to proszę sobie przypomnieć, jak wyglądała reakcja na restrykcje w tej pierwszej fali pandemii – tłumaczył.

Jak dodał, "wprowadzenie tych restrykcji wtedy i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz".

Zdaniem Niedzielskiego "jesteśmy w innej rzeczywistości". - W rzeczywistości, w której mamy narzędzia o wiele bardziej skuteczne niż restrykcje i dlatego z tych narzędzi korzystamy i na nich się opieramy – wskazał.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ
24,43 zł
34,90 zł

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Niedzielski: restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią, mamy skuteczne metody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.