Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią

Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Minister spraw wewnętrznych RFN Nancy Faeser przedłuża kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią do 15 grudnia; ma to zostać wkrótce zgłoszone Komisji Europejskiej w Brukseli - poinformował w poniedziałek w Berlinie rzecznik niemieckiego MSW.

Rzecznik powiedział, że od 16 października na granicy z Polską wykryto około 3300 nielegalnych wjazdów, a 1100 nieautoryzowanym wjazdom udało się zapobiec.

- Oznacza to, że te środki działają i należy je w tej chwili kontynuować - stwierdził przedstawiciel MSW. Jeśli ktoś zostanie zatrzymany na granicy i wyraźnie zaznaczy, że chce ubiegać się o azyl, zazwyczaj otrzymuje pozwolenie na wjazd do Niemiec.

Ogólnie celem kontroli jest „powstrzymanie coraz bardziej pozbawionej skrupułów i brutalnej działalności przestępczej przemytników ludzi” - powiedział rzecznik. Na przykład, ponad 30 przemytników zostało ostatnio zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej.

DEON.PL POLECA

Szefowa MSW Nancy Faeser ogłosiła 16 października wprowadzenie stacjonarnych kontroli na granicach RFN z Polską, Czechami i Szwajcarią początkowo na 10 dni. Od tego czasu kilkakrotnie je przedłużano. Kontrole przeprowadzane są też na granicy z Austrią. Niemieckie MSW uzasadnia te działania utrzymującą się wysoką liczbą nielegalnych przyjazdów i działalnością przemytniczą.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.