Nina Nowak zaśpiewa w Poniedziałek Wielkanocny w Warszawie

Nina Nowak zaśpiewa w Poniedziałek Wielkanocny w Warszawie
Fot. Nina Nowak - koncerty dla stacji Polsat-1
Deon.pl / Nina Nowak / pzk

W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia 2024 r. odbędzie się uroczysta Msza św. i koncert najpiękniejszych Pieśni Wielkanocnych (po Eucharystii). Serdecznie zapraszamy do Kościoła Matki Bożej Anielskiej w Warszawie, na godz. 18.00, na wyjątkowy koncert w wykonaniu wybitnej artystki Niny Nowak. W programie najpiękniejsze pieśni Wielkanocne. Wstęp wolny.

Nina Nowak – czołowa śpiewaczka klasyczna – występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Artystka pochodzi z rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Jak sama często podkreśla, urodziła się w pięknym starodawnym mieście, Przemyśl. Specjalizuje się w muzyce symfonicznej – styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz muzyce sakralnej. Współpracowała z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim. Wystąpiła w jego wszystkich dziełach wokalno-symfonicznych m.in. takich jak Te Deum, Credo, 7 Bram Jerozolimy, Requiem Polskie, Pieśni Zadumy i Nostalgii.

Plakat_B2.cdrPlakat koncertu.cdrArtystka nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie płytę „Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej”. W marcu 2014 roku zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez króla i królową Jordanii, na której były czołowe głowy państw wspierających pokój na świecie.

Nina Nowak prowadzi bogatą działalność charytatywną na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Wspiera Międzynarodowy Czerwony Krzyż, głodujące dzieci krajów trzeciego świata Afryki i Azji, które regularnie odwiedza. Wspiera misje pokojowe, budowę szpitali terenów objętych wojną dalekiej Azji oraz pokoju na Bliskim Wschodzie. Pomaga też kobietom krajów arabskich w budowie szpitali – sekcji ginekologicznej i badań każdej kobiety z tym związanych.

DEON.PL POLECA

Artystka zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II a także podczas Mszy celebrowanej przez papieża Franciszka. Oficjalna strona internetowa artystki: www.ninanowak.eu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nina Nowak zaśpiewa w Poniedziałek Wielkanocny w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.