Nudy do kwadratu, Burkina Faso - Ghana 0:1

W meczu, który decydował o awansie do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki Burkina Faso przegrała z Ghaną 0:1. Piłkarze Burkiny Faso oddali jeden strzał, a Ghanijczycy cztery na bramkę rywali. Spotkanie było tak słabe, że co mniej wytrzymałych z pewnością mogło uśpić.

W pierwszej połowie ożywienie nastąpiło jedynie w 30 minucie, kiedy Ayew główką skierował piłkę do bramki Burkiny Faso. W drugiej części było niewiele lepiej. W 66 minucie Tall otrzymał czerwoną kartkę i osłabiona Burkina Faso nie miała już wiele do powiedzenia. A piłkarzom Ghany skromne 1:0 w zupełności wystarczało.

W efekcie do ćwierćfinałów z grupy B awansowała Ghana (zagra z Angolą) oraz Wybrzeże Kości Słoniowej (przeciwnikiem będzie Algieria).

Burkina Faso - Ghana 0:1 (0:1)
0:1 Ayew (30')