Organizatorzy Eurowizji: wokalista zwycięskiego zespołu podda się testowi na narkotyki

Organizatorzy Eurowizji: wokalista zwycięskiego zespołu podda się testowi na narkotyki
(fot. PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN)
PAP / jb

Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji poinformowali, że główny wokalista włoskiego zespołu rockowego, który wygrał w sobotę tegoroczną edycję, poprosił o przeprowadzenie testu na obecność narkotyków, aby odeprzeć spekulacje, że brał kokainę podczas występu.

 

W niedzielnym oświadczeniu Europejskiej Unii Nadawców (EBU) napisano, że główny wokalista grupy Maneskin, Damiano David "przeprowadzi dobrowolny test na obecność narkotyków po powrocie do kraju".

Jak dodano, zespół "zdecydowanie odrzucił zarzuty o zażywanie narkotyków", które pojawiły się w mediach społecznościowych po tym, jak David pochylał się nad stołem podczas konkursu, rozgrywanego w Rotterdamie w Holandii.

DEON.PL POLECA


Wokalista został zapytany na konferencji prasowej po zwycięstwie, czy zażywał kokainę podczas transmisji. Muzyk odparł, że nie zażywa narkotyków i zaznaczył, że schylił się, ponieważ inny członek zespołu rozbił szklankę.

EBU przekazała, że członkowie zespołu Maneskin sami poprosili o przebadanie Davida na obecność narkotyków, aby obalić te spekulacje.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Skomentuj artykuł

Organizatorzy Eurowizji: wokalista zwycięskiego zespołu podda się testowi na narkotyki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.