Orlando Magic od wygranej rozpoczęli play off

Michael Jordan nie miał szczęśliwej miny. Bobcats, których jest właścicielem, przegrali (fot. EPA/BRIAN BLANCO )

Koszykarze Orlando Magic od wygranej przed swoją widownią 98:89 z Charlotte Bobcats rozpoczęli występ w fazie play off ligi NBA. Popisy zawodników oglądał koszykarz wszechczasów, właściciel zespołu gości - Michael Jordan.

W zespole ubiegłorocznych wicemistrzów ponad 20 minut grał Marcin Gortat, który zdobył dwa punkty i miał pięć zbiórek.

Polak oddał dwa rzuty z gry, w tym jeden celny, dwukrotnie zbierał piłki pod koszem rywali, a trzy razy pod własnym. Poza tym odnotował w niedzielę jedną asystę i jeden faul na rywalach.

Największa gwiazdą wieczoru był jego kolega z zespołu Jameer Nelson, który zdobył 32 punkty. Udanie wspierali go Rashard Lewis - 19 pkt, Mickael Pietrus - 14 i Vince Carter - 12. Zawiódł natomiast Dwight Howard, który w ciągu 27 minut spędzonych na parkiecie, uzyskał tyko pięć punktów.

W szeregach gości najskuteczniejszym graczem był Gerald Wallace - 25 pkt i 17 zbiórek, z czego 16 w obronie.

Drugie spotkanie serii odbędzie się również w Orlando w środę.