Osiem osób zmarło, a 16 zostało rannych po podpaleniu meczetu w Nigerii

Osiem osób zmarło, a 16 zostało rannych po podpaleniu meczetu w Nigerii
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Osiem osób zmarło, a 16 zostało hospitalizowanych w północnym stanie Nigerii, Kano, po tym jak mężczyzna podpalił meczet wypełniony wiernymi odprawiającymi środowe modlitwy, przekazał w czwartek mediom rzecznik prasowy policji w Kano Abdullahi Haruna.

W środę policja informowała o jednej osobie, która spłonęła w meczecie, w czwartek okazało się, że w wyniku poparzeń zmarło kolejnych pięć osób, w tym dzieci.

Według policji meczet podpalił 38-letni mężczyzna, mieszkaniec okolicy, który po zatrzymaniu zeznał, że jego działanie było reakcją na długotrwałe nieporozumienie rodzinne dotyczące podziału spadku, z którego był niezadowolony. Krewni, z którymi toczył spór „byli w tym momencie w meczecie i zrobiłem to, aby usłyszeli mój głos sprzeciwu” - przytoczył słowa podpalacza Haruna.

W środę policja informowała, że zatrzymany najpierw zamknął meczet od zewnątrz, oblał go benzyna, a następnie podpalił, w czwartek okazało się, że zabójca użył domowej roboty materiału wybuchowego, który wrzucił do meczetu.

DEON.PL POLECA

Podpalenie meczetu wywołało panikę w Kano, największym stanie północnej Nigerii, który doświadczył w minionych latach krwawych zamieszek na tle religijnym. - To nie ma nic wspólnego z terroryzmem - uspokajał w czwartek szef lokalnej policji Umar Sanda.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Osiem osób zmarło, a 16 zostało rannych po podpaleniu meczetu w Nigerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.