Ośmiornica sprawą wagi państwowej

Ośmiornica sprawą wagi państwowej
Ośmiornica Paul to jeden z fenomenów piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. (fot. sealife.de)
PAP / drr

"Paranormalne zdolności" najsłynniejszego samca ośmiornicy Paul z akwarium w Oberhausen stały się w Hiszpanii kwestią wagi państwowej po tym, jak głowonóg trafnie wytypował ten kraj jako zwycięzcę pófinałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata z Niemcami.

Przed środowym spotkaniem w Durbanie głowonóg wybrał na przekąskę mięczaka ze szklanego naczynia oznaczonego hiszpańską flagą, ignorując pojemnik w narodowych barwach Niemiec.

DEON.PL POLECA
- Martwię się o ośmiornicę, która spektakularnie przepowiedziała nasze zwycięstwo - powiedział po meczu premier Jose Luis Rodriguez Zapatero.

Paul stał się fenomenem piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. Od początku mundialu ani razu nie pomylił się w "przepowiedzeniu" zwycięzcy w meczach, w których grały Niemcy.

DEON.PL POLECA

Jednak Paul jest wyjątkowy i nikogo nie pozostawia obojętnym. Hiszpańskie media zwracają uwagę w czwartek, że słynna ośmiornica dokonała prawdziwej "rewolucji" w internecie. Na Twitterze stała się tematem numer jeden (trending topic) - obiektem pochwał, żartów, wyzwisk i gróźb. Na Facebooku utworzyły się grupy, które bądź uwielbiają głowonoga, bądź chcą go zabić.

Utworzono nawet stronę internetową (www.elpulpopaul.com), na której można zapytać o przyszłość, o możliwość wygrania na loterii, o pogodę, a przede wszystkim kto zostanie mistrzem świata po ostatnim meczu w następną niedzielę.

Wielu wierzy jednak, że przepowiednie Paula to tylko przypadek oraz dopuszcza możliwość wpływania na ośmiornicę przez jej opiekunów. - Te zwierzęta są bardzo inteligentne, jednak mogą być przyciągnięte jakimś typem pożywienia lub kolorem - powiedział jeden z biologów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ośmiornica sprawą wagi państwowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.